Tanie laptopy poleasingowe

Home  /  Tanie laptopy poleasingowe

Tanie laptopy poleasingowe — dobry zakup na podarunek dla osoby starszej

Komputer to urządzenie, bez którego dziś prawie nikt nie może normalnie funkcjonować, a osoby, które nie mają dostępu do technologii oraz Internetu często mają poważne problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie w następstwie tak zwanego wykluczenia cyfrowego. Nie da się ukryć, że dla większości społeczeństwa dostęp do Internetu to podstawa. Jest jednak grupa szczególnie dotknięta niebezpieczeństwem wykluczenia cyfrowego, a są nią osoby starsze. Wielu seniorów potrafi jednak korzystać z dobrodziejstw Internetu lub jest na tyle pojętna, że są w stanie to opanować. Aby tego dokonać, potrzebują jednak odpowiedniego sprzętu. Dobrym rozwiązaniem jest obdarowanie swoich bliskich w bardziej zaawansowanym wieku laptopem, jednak często jest to spory wydatek. Na szczęście w przypadku tej grupy całkowicie wystarczającym sprzętem będą tanie laptopy poleasingowe.

Laptopy poleasingowe dla seniora — na co zwrócić uwagę?

Seniorzy są grupą odbiorców, która nie potrzebuje dużej mocy obliczeniowej i która z urządzeń mobilnych korzysta w niezwykle ograniczonym zakresie. Do typowych wykonywanych przez nich zadań należy przede wszystkim przeglądanie zasobów sieci w celu znalezienia interesujących ich informacji oraz korzystanie z mediów społecznościowych, oraz komunikatorów w celu utrzymywania stałego kontaktu z rodziną, oraz znajomymi. Tanie laptopy idealnie sprawdzające się w tych podstawowych zastosowaniach można nabyć już za śmieszne pieniądze, jednak cena nie powinna być głównym kryterium wyboru danego laptopa.

Przed jego zakupem warto uwzględnić specyficzne wymagania osoby starszej. W przypadku osób z problemami ze wzrokiem na przykład powinno wybrać się urządzenie o większej matrycy, jednak oczywiście zdarzają się osoby starsze o świetnym wzroku, dla których lepszym rozwiązaniem może być laptop mniejszy, który do tego będzie bardziej poręczny. Bardzo ważne jest też, aby wybrać dla nich urządzenie z ergonomiczną klawiaturą, aby jak najłatwiej ułatwić im wprowadzanie tekstu.

Moc obliczeniowa jednak ważna

Chociaż do podstawowych zadań tanie laptopy są idealne, nie zawsze warto kupować urządzenie najtańsze. Trzeba bowiem pamiętać, że obecnie oprogramowanie staje się coraz cięższe i zasobożerne i nawet do przeglądania Internetu potrzebna jest w miarę przyzwoita moc, gdyż wiele urządzeń nie daje rady już przy kilku otwartych kartach przeglądarki. Warto jest więc kupić urządzenie nieco silniejsze, które nadal w sklepie ze sprzętem poleasingowym będzie niezwykle tanie. Wiele sklepów z tanimi laptopami używanymi umożliwia ich rozbudowę na etapie kupna. Wystarczy więc poprosić w sklepie na przykład o dołożenie pamięci RAM. Dopłaci się za to niewiele, a laptop taki da sobie wtedy świetnie radę w codziennych zadaniach. Jeżeli budżet na to pozwala, można dołożyć jeszcze w sklepie dysk SSD, który zapewni znacznie żwawszą pracę. Osoby starsze nie potrzebują olbrzymich przestrzeni dyskowych. Mały dysk SSD jest niedrogi, a przyspieszy sprzęt w znacznym stopniu, co przyczyni się do satysfakcji osoby obdarowanej z takiego sprzętu i zaoszczędzi jej frustracji związanej z niezwykle powolnym i niestabilnym jego działaniem.