Sklep ze sztukaterią – zróżnicowany asortyment

Home  /  LifeStyle  /  Sklep ze sztukaterią – zróżnicowany asortyment

16.Cze, 2019 0 LifeStyle

Sklep ze sztukaterią – zróżnicowany asortyment

Ściany w mieszkaniu, hotelu czy w eleganckim lokalu gastronomicznym warto ozdobić. Nada to klimat takim wnętrzom i sprawi, że będzie w nich przyjemnie. W ozdabianiu niezastąpiona jest sztukateria. Warto wiedzieć, jak różne elementy ozdobne można znaleźć w sklepie.

Listwy i inne elementy ozdobne

Dużą część asortymentu stanowią listwy przysufitowe. Ich rola jest w równym stopniu praktyczna, co i dekoracyjna. Maskują drobne niedoskonałości oraz miejsce łączenia dwóch kolorów farb. Kupując takie listwy, można zdecydować się na jedną z trzech opcji. Sklep ze sztukaterią zaoferuje takie, które zachodzą na sufit i na ścianę. Są też takie, które umieścić można na jednej z tych dwóch płaszczyzn. To, czy będą na rogu, na ścianie, czy na suficie, daje inny efekt estetyczny.

W sprzedaży są także listwy o wyłącznie dekoracyjnym charakterze. Nawet te gładkie są atrakcyjną ozdobą. Można też między nimi umieścić profile dekoracyjne z ornamentacją. Listwy sztukateryjne umieszcza się i pionowo. Jeśli trzeba połączyć poziome i pionowe, w sklepie znajdzie się narożniki dekoracyjne. Oprócz tego wszystkiego są także najróżniejsze profile dekoracyjne, efektowne wsporniki, a dla ozdoby sufitu można zamówić rozety. Tak samo, jak ściany, tak i sufit można ozdabiać. Listwy czy rozeta na nim to idealne dodatki, jeśli wnętrze ma być ekskluzywne.

Lekka sztukateria z pianki poliuretanowej

Wszystkie te elementy mogą być wykonane z pianki poliuretanowej. Materiał ten pozwala na uzyskiwanie bardzo ozdobnych dekoracji. Z pianki wykonuje się np. profile dekoracyjne z finezyjnymi kwiatowymi motywami. Taka sztukateria jest twarda i odporna na mechaniczne uszkodzenia. Trzeba ją tylko prawidłowo przykleić, pomalować, a będzie służyć długo. Może służyć, dopóki nie pojawi się potrzeba zmiany wystroju wnętrza. Ważną zaletą sztukaterii z pianki jest odporność na wodę. Każdy element może być skromniejszy albo bardziej ozdobny. Jeśli np. potrzebne są listwy, to można nabyć gładkie albo z ornamentacją.

Sztukateria to zróżnicowana oferta. Wszystkie elementy oferowane są w różnych wymiarach. Mają różny styl, więc pasują do wnętrz w nowoczesnym stylu oraz do klasycznych. Asortyment oferowany przez sklep ze sztukaterią spodoba się zwolennikom prostoty i minimalizmu. Bogaty wybór znajdą w nim także osoby preferujące styl klasyczny. Dotyczy to i zwolenników barokowego przepychu we wnętrzach. W restauracji czy w hotelu wybiera się to, co zgodne jest z pomysłem na wnętrza tych miejsc. Dla domu wybiera się sztukaterię, która najbardziej odpowiada preferencjom.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?