Jak prowadzi sie dezynsekcję w Sokołowie Podlaskim?

Home  /  LifeStyle  /  Jak prowadzi sie dezynsekcję w Sokołowie Podlaskim?

3.Lip, 2019 0 LifeStyle

Jak prowadzi sie dezynsekcję w Sokołowie Podlaskim?

Problemy z robakami, owadami i innymi insektami dotykają zarówno osoby mieszkające w domkach, jak i na osiedlach bloków wielorodzinnych. Dlatego też czyni się różne działania, by pladze owadów zapobiegać, między innymi przez rozmaite akcje sanitarne. Sprawdzamy w jaki sposób radzą sobie władze miasta i spółdzielnie mieszkaniowe w Sokołowie Podlaskim.

Przede wszystkim w każdym bloku raz do roku należy wykonywać oprysk. W tym celu spółdzielnia zatrudnia firmę zajmującą się tak zwaną dezynsekcją, czyli zwalczaniem insektów. Jednakże równocześnie robi się także dezynfekcję, czyli usuwanie bakterii i zarazków oraz deratyzację, a więc usuwanie myszy i szczurów, przede wszystkim z piwnic. Można także dodatkowo robić odkomarzanie w latach, gdy liczba komarów jest bardzo wysoka i zaczyna to być dokuczliwe dla ludzi. Przede wszystkim jednak zwalczamy gryzonie, robaki, insekty i owady dlatego, że mogą one roznosić różnego rodzaju choroby, a to w żadnym dużym skupisku ludzi – takim jak blok mieszkalny czy kamienica – nie jest dobrym wyjściem z sytuacji. Lokatorzy muszą jednak też zadbać o higienę we własnych mieszkaniach, regularnie sprzątać i powiadamiać administrację o wszelkich robakach bądź szczurach, które zauważą na terenie swoich lokali.

Teraz sprawdzimy w jaki sposób prowadzona jest sama dezynsekcja Sokołów Podlaski jest miastem, w którym działają różne firmy, które prowadzą powyższe działania. Między innymi działa firma https://edddrobak.pl/, z której usług korzysta wiele spółdzielni mieszkaniowych, a także pojedynczy klienci, którzy chcą wykonać odrobaczanie bądź odszczurzanie swoich domów jednorodzinnych. Praca najczęściej wykonywana jest na zasadzie oprysku, który odstrasza i zwalcza owady będące w przestrzeniach wspólnych – korytarze, piwnice, piony techniczne i tym podobne miejsca. Pracownicy muszą jednak także wejść do mieszkań i rozpylić substancję do kanałów wentylacyjnych, a także miejsce, gdzie przebiegają rurociągi. Jeśli któryś lokator zgłasza, że w jego mieszkaniu pojawiła się wyjątkowo duża liczba robaków, pracownicy dodatkowo rozkładają tam specjalny żel, a nawet mogą przeprowadzić oprysk gazowy – wtedy jednak mieszkańcy muszą na pewien czas opuścić swój lokal.

Dzięki powyższym działaniom na terenie miasta, można utrzymać wszystkie osiedla bloków oraz kamienice w dobrej kondycji. Robaki i szczury nie roznoszą żadnych zarazków, nie ma więc ryzyka zarażenia się różnymi dziwnymi chorobami. Usługi mogą być wykonywane także na terenie prywatnych posesji, jeśli tylko właściciel się na nie zdecyduje.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?